Kompveki ajalugu ja tänapäev

Aastast 1971 ENSV-s Rakvere Leivatehases alguse saanud kompvek “Lehmake”.

Värske kondenspiim ja kompvekid “Lehmake”, kas see on ka Sinu mälestus lapsepõlve maitsetest? Juba rohkem kui 47 aastat toodetakse piimast maitsvaid “Lehmakese” kompveke, mille rikkalik maitse viib tagasi lapsepõlve, tuletades meelde päikest ja rõõme täis aastaid. Kompvekid “Lehmake”, marmelaad, šerbett, iiriskommid, marjad-pähklid-rosinad šokolaadis, sufleed ja muud maiustused on meie meistrite kätetöö – valmistatud armastusega, et Sinu igapäevas magusaid hetki väheks ei jääks!

Klassikalised kompvekid “Lehmake” valmistatakse toidulisanditeta, sealjuures iga kompvek pakitakse käsitsi.

Retsept on aastast 1971, kui tootmine sai alguse Rakvere Leivatehase Kunda tsehhis ja seda ei ole muudetud.

Tootmiseks vajalik tooraine tellitakse hankijatelt, endise Nõukogude Liidu territooriumilt ja see on taganud retsepti püsimise ja toote kvaliteedi säilimise.

Eestis toodetud kompvekid “Lehmake” saavutasid kiiresti populaarsuse Venemaal ja teistes nõukogude vabariikides, seetõttu nende tootmine Eestis suurenes. 2/3 Rakvere Leivatehases toodetust viidi kaubaautodega ja raudtee vagunitega igal kuul NSVL avarustesse.

 

Käesoleval ajal müüakse toodet Eestis, Balti riikides ja Venemaal.

Toode on 2018. aastal pärjatud auhindadega mitmetel Euroopa Liidu ja Venemaa toidumessidel.

Käesoleval ajal on avatud kompvek “Lehmake” maiustuste butiik Tallinna Vanalinnas, aadressil Rüütli 4.

Kauplust külastab ka suur hulk turiste Venemaalt ja mujalt maailmast, sh. kruiisilaevaturiste, kes külastavad Tallinna Vanalinna.

Kuni 2011. aastani oli tootevalikus ainult kahte sorti “Lehmakest” – klassikaline ja pähkliga.

Käesoleval hetkel on tootearenduse tulemusena tootevalikus 36 erimaitselist toodet. Populaarsemad maitsed on kompvek “Lehmake” klassikaline, kompvek “Lehmake” Vana Tallinna likööriga, kompvek “Lehmake” Sovetskoye Shampanskoye ja ploomiga, kompvek “Lehmake” rummi-rosina, kompvek “Lehmake” mustsõstraga, kompvek “Lehmake” Mojito, kompvek “Lehmake” leiva-jõhvika kompvek “Lehmake” Sierra Leone šokolaadiga jne.

Parema ülevaate saamiseks palume külastada meie esinduspoodi Tallinna Vanalinnas.

Maitse ehtsat kompvekki “Lehmake” ja viibi veelkord oma lapsepõlve mälestustes!